NaAlO2->Al (OH) 3->AlOHCl2->AlCl3

+1
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 23:44
    0
    NaAlO2 + H2O + HCl = NaCl + Al (OH) 3

    Al (OH) 3 + 2 НCl = AlOHCl2 + 2H2O

    AlOHCl2 + HCl = AlCl3 + H2O