Al (OH) 3 + ? = AlCl3 + ?

Al2O3 + ? = NaAlO2 + ?

Al (OH) 3 + ? = NaAlO2

+5
Ответы (2)
  1. 16 декабря, 13:06
    0
    Al (OH) 3 + 3HCl - > AlCl3 + 3H2O

    Al2O3 + 2NaCO3 (тв.) - - 900-200 (град. С) - - > 2NaAlO2 + CO2

    Al (OH) 3 + NaOH (тв.) - - t--> NaAlO2 + 2H2O
  2. 16 декабря, 13:39
    0
    Al (OH) 3 + 3HCl = AlCl3 + 3H2O

    Al2O3 + 2NaOH = 2NaAlO2 + H2O

    Al (OH) 3 + NaOH = NaAlO2 + 2H2O