HCl + Mg =

HCl + MgO=

HCl + Mg (OH) 2=

HCl+AgNO3=

+5
Ответы (1)
  1. 5 августа, 04:23
    0
    2HCl+Mg=MgCl2+H2

    MgO+2HCl=MgCl2+H2O

    Ca (OH) 2+2HCl=CaCl2+2H2O

    HCl+AgNO3=HNO3+AgCl