AL-Allcl3-al (oh) 3-al2o3-al2 (so4) 2 как решить?

+3
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 21:58
    0
    1.2Al+3Cl2=2AlCl3

    2. AlCl3+3NaOH=Al (OH) 3+3NaCl

    3.2Al (OH) 3=Al2O3+3H2O

    4. Al2O3+3H2SO4=Al2 (SO4) 3+3H2O.