Помогите

KOH+N2O3=

Ba (OH) 2+P2O5=

KOH+H2SO4=

Ca (OH) 2+H3PO4=

NaOH+Fe (NO3) 3=

BaCl2+KOH=

+4
Ответы (1)
  1. 27 ноября, 02:17
    0
    1. 2KOH + N2O3 = 2KNO2 + H2O

    2. 6Ba (OH) 2 + 2P2O5 = 2Ba3 (PO4) 2 + 3H2O

    3. 2KOH + H2SO4 = K2SO4 + H2O

    4. 3Ca (OH) 2 + 2H3PO4 = Ca3 (PO4) 2 + 6H2O

    5. 3NaOH + Fe (NO3) 3 = 3NaNO3 + Fe (OH) 3

    6. BaCl2 + 2KOH = Ba (OH) 2 + 2KCl