NH4Cl + NaOH=NaCl + NH4OH разлажить на пиур и сиур

+3
Ответы (1)
  1. 30 декабря, 09:01
    0
    М. У. NH4Cl + NaOH=NaCl + NH4OH

    ПИУ NH4 (+) + Cl (-) + Na (+) + OH (-) = Na (+) + Cl (-) + NH4OH

    СИУ NH4 (+) + OH (-) = NH4OH