Cu (NO3) 2 + Mg - ?

Fe2 (SO4) 3+Ba (NO3) 2 - ?

+2
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 11:20
    0
    Cu (NO3) 2 + MG = Mg (NO3) = Cu

    Fe2 (SO4) 3 + 3Ba (NO3) 2 = 3Ba (SO4) + 2Fe (NO3) 3