1) H3PO4 + Mg

2) H3PO4 + Na2O

3) H3PO4 + Ba (OH) 2

4) H3PO4 + AgNO3

+5
Ответы (2)
  1. 25 мая, 14:01
    0
    1. 2H3PO4 + 3Mg = Mg3 (PO4) 2 + 3H2

    2. 2H3PO4 + 3Na2O = 2Na3PO4 + 3H2O

    3. 2H3PO4 + 3Ba (OH) 2 = Ba3 (PO4) 2 + 3H2O

    4. H3PO4 + 3AgNO3 = Ag3PO4 + 3HNO3
  2. 25 мая, 15:10
    0
    1) 2H3PO4+3Mg=Mg3 (PO4) 2

    2) 2H3PO4+3Na2O=2Na3PO4=3H2O

    3)

    4)