Осуществите превращение:

Cu - - > CuO - - >Cucl2 - - - > CuOH2---> CuO - - > Cu

+4
Ответы (2)
  1. 8 сентября, 10:02
    0
    1.2Cu + O2 = 2CuO

    2. CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    3. Ca (OH) 2 + CuCl2 → Cu (OH) 2↓ + CaCl2

    4. Cu (OH) 2 = CuO + H2O

    5. CuO + H2 = Cu + H2O
  2. 8 сентября, 10:36
    0
    Здравствуйте!

    1) 2Cu + O2 = 2CuO

    2) CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    3) Ca (OH) 2 + CuCl2=Cu (OH) 2 + CaCl2

    4) Cu (OH) 2 = CuO + H2O

    5) CuO + H2 = Cu + H2O

    Всё вроде.

    Удачи!