CuSO4 - >Cu (OH) 2->CuCl - >CuS

+4
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 00:16
    0
    1) CuSO4+2NaOH=Cu (OH) 2+NaSO4

    2) Cu (OH) 2+2HCl=2H20+CuCl2

    3) CuCl2+Na2S=CuS (стрелка вниз) + 2NaCl