Химия

1. K2O+H2O-> ...

2. Na2O+H2O-> ...

3 ... + ... - >KOH+H2

4. HCl+Ba (OH) 2-> ...

5. Al (OH) 3+H2SO4-> ...

+5
Ответы (1)
  1. 1 сентября, 15:37
    0
    K₂O + H₂O = 2KOH

    Na₂O + H₂O = 2NaOH

    2K + 2H₂O = 2KOH + H₂↑

    2HCl + Ba (OH) ₂ = BaCl₂ + 2H₂O

    2Al (OH) ₃ + 3H₂SO₄ = Al₂ (SO₄) ₃ + 6H₂O