4 Na2FeO4 + 2 Н2 СО + 10 NaOH = 4 Na3FeO3 + 3 Na2 СО3 + 6 Н2 О

исправьте коэффициенты

+3
Ответы (1)
  1. 8 июля, 01:18
    0
    4 Na2FeO4 + 3 Н2 СО + 10 NaOH = 4 Na3FeO3 + 3 Na2 СО3 + 8 Н2 О

    Fe (+6) + 3e = Fe (+3) | 4

    C (0) - 4e = C (+4) | 3