Fe-FeCl2-FeOH2-FeSO4-FeCl3-FeOH3-FeSO4

+4
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 10:32
    0
    Fe+Cl2 = FeCl2

    FeCl2 + 2NaOH = Fe (OH) 2 + 2 NaCl

    Fe (OH) 2 + H2SO4 = FeSO4 + 2 H2O

    FeSO4 +

    FeCl3 + 3NaOH = Fe (OH) 3 + 3 NaCl

    2Fe (OH) 3 + 3H2SO4 = Fe2 (SO4) 3 + 6 H2O