ZnO + ... = ZnCl2 + ...

ZnSO4 + ... = Zn (OH) 2 + ...

ZnO + ... = Na2ZnO2 + ...

BeO + ... = K2BeO2 + ...

+4
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 14:45
    0
    ZnO+2Hcl.=ZnCl2+h2o

    ZnSO4+2NaOH=Zn (OH) 2+Na2SO4

    ZnO+2NaOH=Na2ZnO2 + H2

    BeO+2KOH=K2BeO2 + H2