Na2CO3+HCL= ... NaOH+HCL= ... Fe (OH) 3+HNO3= ... Mg+H2SO4= ...

+3
Ответы (2)
  1. 11 ноября, 11:25
    0
    Na2CO3+2HCL=2NaCl + H2O + CO2

    NaOH+HCL=NaCl + H2O ...

    Fe (OH) 3+3HNO3=Fe (NO3) 3 + 3H2O ...

    Mg+H2SO4=MgSO4 + H2
  2. 11 ноября, 12:13
    0
    Na2CO3+2HCl = 2NaCl+H2CO3

    NaOH+HCl=NaCl + H2O

    Fe (OH) 3+3HNO3 = Fe (NO3) 3 + 3H2O

    Mg+H2SO4 = MgSO4+H2