cl2 = > hcl=> h2 = > h2o=>hno3=>hn4no3 осуществите превращения

+2
Ответы (1)
  1. 22 апреля, 13:29
    0
    Cl2+H2=2HCl

    2HCl=Cl2+H22

    2H2+O2=2H2O

    H2O+NaNO3=HNO3+NaOH

    HNO3+NH3=NH4NO3