Решить: ZnCl2+NaOH=

Zn (OH) 2+NaOH=

Zn (OH) 2+NaOH=

Mg (OH) 2+HCl=

+2
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 00:37
    0
    ZnCl2 + 2NaOH = Zn (OH) 2 + 2NaCl

    Zn (OH) 2 + 2NaOH (крист) = Na2ZnO2 + H2↑

    Zn (OH) 2 + 2NaOH + 2H2O = Na2[Zn (OH) 4] + H2↑

    Mg (OH) 2 + 2HCl = MgCl2 + h2O