осуществите превращения CH4-CH3CL-C2H6-C2H4-C2H5OH

+3
Ответы (2)
  1. 10 августа, 15:32
    0
    CH4 + Cl2 = > (условия реакции квант света) CH3Cl + HCl

    2CH3Cl + 2Na = > C2H6 + 2NaCl

    C2H6 = > C2H4 + H2

    C2H4 + H2O = > (условия реакции H2SO4, t) C2H5OH
  2. 10 августа, 16:39
    0
    hv

    1) CH4+Cl2=CH3Cl+HCl

    2) 2CH3Cl+2Na=CH3-CH3+2NaCl

    3) C2H6=C2H4+H2

    4) C2H4+H2O=C2H5OH