CaSiO3+H2SO4

CuO+HCl

Zn+HCl

CaSiO3+HNO3

Fe+H2O

K2O+P2O5

CaO+P2O5

Cs2O+CO2

Na2O+SO2

решить

+4
Ответы (1)
  1. 18 января, 20:34
    0
    H2SO4 + CaSiO3 = СаSO4 + Н2SiO3

    CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

    2HCl + Zn = ZnCl2 + H2

    Fe (OH) 2 + 2HCl = FeCl2 + H2O

    3K2O+P2O5 = 2K3PO4

    Р2 О5 + 3 СаО = Са3 (РО4) 2

    CO2+Cs2O=Cs2CO3

    Na2O+SO2 = Na2S O 3