Mg→MgCl2→Mg (NO3) 2→Mg (OH) 2→MgO

+1
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 02:01
    0
    Mg+2HCl=MgCl2+H2

    MgCl2++HNO3=Mg (NO3) 2+2HCl

    Mg (NO3) 2+2NaOH = Mg (OH) + 2NaCl

    Mg (OH) 2>MgO+H2O