Задача: Дано:m (ZnO) = 10 г m (Na₂ZnO₂) = ?

+4
Ответы (1)
  1. 20 мая, 12:15
    0
    ZnO + 2NaOH = Na2ZnO2 + H2O

    M (ZnO) = 81 г/моль

    ню (ZnO) = 10/81 = 0.123 моль

    ню (Na2ZnO2) = ню (ZnO) = 0.123 моль

    M (Na2ZnO2) = 143 г/моль

    m (Na2ZnO2) = 143*0.123 = 17.6 г