Осуществите превращения:

S - > SO2 - > SO3 - > H2SO4 - > CuSO4

+3
Ответы (2)
  1. 9 сентября, 16:45
    0
    S + O2 = SO2

    2SO2 + O2 = 2SO3

    SO3 + H2O = H2SO4

    H2SO4 + CuO = CuSO4 + H2O
  2. 9 сентября, 19:08
    0
    S+O2=SO2

    2SO2+O2=2SO3

    H2O+SO3=H2SO4

    CuO+H2SO4=CuSO4+H2O