Li+O2=

Zn+O2=

Al+CL=

Al+S=

K+H2O=

Fe + H2O=

Ca + H2O=

Zn+H2SO4=

Fe+CuSo4=

Al+HCL=

Na+N2=

Ca+O2=

+3
Ответы (1)
  1. 8 сентября, 13:43
    0
    4Li+O2=2Li2O

    2Zn+O2=2ZnO

    2Al+3Cl2=2AlCl3

    2Al+S=Al2S

    2K+2H2O=2KOH+H2

    Fe+H2O=FeO+H2

    Ca+2H2O=Ca (OH) 2+H2

    Zn+H2SO4=ZnSO4+H2

    Fe+CuSO4=FeSO4+Cu

    2Al+6HCl=2AlCl3+3H2

    2Na+3N2=2NaN3

    2Ca+O2=2CaO