Li+F2 - - - >

Li+N2 - - - >

Mg+Cl2 - - - >

Mg+O2 - - - >

Mg+H2O - - - >

Cu+Cl2 - - - >

Cu+O2 - - - >

Cu+H2O

+1
Ответы (2)
  1. 8 сентября, 00:24
    0
    2Li+F2 = 2LiF

    6Li+N2 = 2Li3N

    Mg + Cl2 = MgCl 2

    2Mg+O2=2MgO

    Mg+2H2O=Mg (OH) 2+H2

    Cu + Cl2 = CuCl 2

    4Cu + 2O2 = 4CuO

    Cu + H2O = CuO + 2H (не уверена)
  2. 8 сентября, 00:59
    0
    2Li+F2 - - - >2LiF

    2Li+3N2 - - - > 2LiN3

    Mg+Cl2 - - - >MgCl2

    2Mg+O2 - - - > 2MgO

    Mg+2H2O - - - >Mg (OH) 2 + H2

    Cu+Cl2 - - - >CuCl2

    2Cu+O2 - - - >2CuO

    Cu+2H2O = Cu (OH) 2 + H2