Уравняйте

KOH + HNO3 = KNO3 + H2O

K2CO3 + H2SO4 = K2SO4 + H2CO3

CuCl2 + KOH = KCl + Cu (OH) 2

NaOH + HCl = NaCl + H2 О

+2
Ответы (1)
  1. 4 июля, 10:29
    0
    KOH+HNO3 = KNO3 + H2O

    K2CO3+H2SO4=K2So4+H2CO

    CuCl2+2KOH=2KCl+Cu (OH) 2

    NaOH+HCL=NaCL+H2O