Осуществить

превращения: Ca → CaO

→ Ca (OH) 2 → CaCO3 → CO 2

+1
Ответы (1)
  1. 2 июня, 16:54
    0
    2Ca + O2 = 2CaO

    CaO + H2O = Ca (OH) 2

    Ca (OH) 2 + Na2CO3 = CaCO3 + 2NaOH

    CaCO3 + SiO2 = CaSiO3 + CO2