Ba->BaO->Ba (OH) 2+HNO3

+2
Ответы (1)
  1. 29 января, 00:35
    0
    2Ba + O2 = 2BaO

    BaO + H2O = Ba (OH) 2

    Ba (OH) 2 + 2HNO3 = Ba (NO3) 2 + 2H2O