Na2CO3+HCl=

NaCO3+BaCl2=

NaSO4+BaCl2=

+5
Ответы (1)
  1. 31 мая, 11:00
    0
    Na2CO3 + 2 HCl = CO2 + H2O + 2 NaCl

    Na2CO3 + BaCl2 = BaCO3 + 2 NaCl

    Na2SO4 + BaCl2 = BaSO4 + 2 NaCl