Zn + HNO3 = ?

СuO + HCl = ?

Na2CO3 + HNO3 = ?

CuSO4 + NaOH = ?

FeSO4 + NaOH = ?

FeCl3 + NaOH = ?

+5
Ответы (1)
  1. 20 апреля, 11:49
    0
    Zn + 2HNO3=Zn (NO3) 2+H2 (газ)

    СuO + 2HCl=CuCl2+HOH

    Na2CO3 + 2HNO3=2NaNO3+H2CO3

    CuSO4 + 2NaOH=Cu (OH) 2 (осадок) + Na2SO4

    FeSO4 + 2NaOH=Fe (OH) 2 (осадок) + Na2SO4

    FeCl3 + 3NaOH=Fe (OH) 3 (осадок) + 3NaCl