Найди tgd, ctgh, еслиsin 0,6

+1
Ответы (1)
  1. 29 апреля, 19:49
    0
    Sin α=0.6;

    sin²α+cos²α=1; cos²α=1 - sin²α = 1 - 0.36 = 0.64.

    cosα=√0.64=0.8.

    tgα=sinα/cosα=0.6/0.8=0.75.

    ctgα=cosα/sinα=0.8/0.6=1, (3)