За 5 с до финиша скорость велосипедиста равна 18 км/ч, а на финише - 25,2 км/ч. Определите ускорение, с которым двигался велосипедист.

+4
Ответы (1)
  1. 6 августа, 04:29
    0
    T=5cVo=18 км/ч=5 м/сV=25/2 км/ч=7 м/сa-? Решение:a = (V-Vo) / t=2/5=0.4 м/c2 Ответ: 0.4 м/с2