Дано Си Решение m=20 г t1=10 С Q=?

+1
Ответы (1)
  1. 10 июля, 05:53
    0
    Дано:

    m=20 г

    t1=0 ⁰C

    t2=100 ⁰C

    c=4200 Дж/кг*⁰С

    L=2260 кДж/кг

    Найти:

    Q-?

    CИ:

    m=0.02 кг

    Решение:

    Q1=cm (t2-t1)

    Q2=L*m

    Q=Q1+Q2

    Q = (0.02 кг*4200 Дж/кг*⁰С*100⁰С) + (2260000 кДж/кг*0,02 кг) = 8400 Дж+45200 Дж=53600 Дж

    Ответ: 53600 Дж