Дано:

s=300 м.

t=0.2 ч.

v=?

+1
Ответы (2)
  1. 25 марта, 13:40
    0
    Решение:

    v=s/t

    v=300/0,2

    v=1,5 км/ч
  2. 25 марта, 14:46
    0
    S=v*t

    V=S/t

    300 м=0,3 км

    V=0.3/0.2

    v=1.5 км/ч