Решите

уравнения:

1. 6 у+5 - 2 (6 у + 5) = 0

2. х (х-2) + 7 (2-х) = 0

3. (3 х - 2) (х+4) - 3 (х+5) (х-1) = 0

4. у 2 + 8 у - 4 у - 32 = 0

+1
Ответы (1)
  1. 7 января, 09:42
    0
    1) 6 у+5-12 у+10=0

    6 у-12 у=0+10-5

    -6 у=5

    У=-5/6