Разложите на множители.

2 6

1) 9 х - х;

2) 4 2

х - 6 х + 9.

+1
Ответы (1)
  1. 5 июня, 14:26
    0
    1) х (9-1)

    2) х-3 х+3 х+9 = (х-3 х) + (3 х-9) = х (1-3) + 3 (х-3) = - 2 (х+3) (х-3) = - 2 (х в квадрате - 9)