B1 = 81

q = 1/3

S6 = ?

+1
Ответы (1)
  1. 19 июля, 15:52
    0
    S6 = (81 ((1/3) ^6-1) / (1/3-1) = 81 (1/729-1) / (-2/3) = 121 1/3