Разложите на множители:

1) 9m^2-9mn-5m+5n

2) 64p^2-81q^2

3) 5a^2+10ab+5b^2

+2
Ответы (2)
  1. 8 сентября, 19:46
    0
    1. 9m^2-9mn-5m+5n = (9m^2 - 9mn) - (5m-5n) = (m-n) (9m-5)

    2. 64p^2-81q^2 = (8p-9q) * (8p+9q)
  2. 8 сентября, 20:04
    0
    1) - (9mn-5n-81m^2+5m)

    2) (8p-9q) (9q+8p)

    3) 5 (5b^2+2ab+a^2)