Разложите на множители многочлен

a) 2x^5+4x^4+10x+20

b) 7a^10-35a^7-2a^4+10a

+4
Ответы (1)
  1. 31 июля, 08:22
    0
    1) 2x^4 (x+2) + 10 (x+2) = (x+2) (2x^4+10) = 2 (x+2) (x^4+5)

    2) 7a^7 (a³-5) - 2a (a³-5) = (a³-5) (7a^7-2a) = a (a³-5) (a^6-2)