Разложите на множители:

1) b (b + 1) - 3 (b + 1) ;

2) ca - cb + 2a - 2b;

3) c2 - 0,25;

4) x2 - 8x + 16;

5) 25x - x3;

6) 2x2 - 20xy + 50.

+3
Ответы (2)
  1. 9 августа, 19:01
    0
    1) (b-3) (b+1)

    2) c (a-b) + 2 (a-b) = (c+2) (a-b)

    3) (c-0,5) (c+0,5)

    4) (x-4) ^2
  2. 9 августа, 19:34
    0
    1) b (b + 1) - 3 (b + 1) = (b+1) (b-3)

    2) ca - cb + 2a - 2b = (a-b) (c+2)

    3) c2 - 0,25 = (c-0.5) (c+0.5)

    4) x2 - 8x + 16 = (x-4) (x-4)

    5) 25x - x3 = (5-x) (5+x) x

    6) 2x2 - 20xy + 50 = 2 (x^2-10xy+25)