16^ (5-3x) = 0.125^ (5x-6)

+5
Ответы (1)
  1. 14 мая, 23:34
    0
    2^4 * (5-3x) = 2^-3 (5x-6)

    4 * (5-3x) = - 3 * (5x-6)

    20-12x=-15x+18

    3x=-2

    x=-2/3