Разложите на множители:

а) х^5+х^4 б) 2 а^2-32 в) 3 х+8+3 х^2+8 х

+2
Ответы (1)
  1. 27 ноября, 22:36
    0
    а) х^5+х^4=х^9

    б) 2 а^2-32=2 (a ²-16) = 2 (а-4) (a+4)

    в) 3 х+8+3 х^2+8 х = 3x (1+x) + 8 (1+x) = (1+x) (3x+8)