Разложите на множители:

а) 9a²-4

б) 25x²-1

в) m²-16n²

г) 100a²-0,25b²

д) - y²

е)

ж) 2-

з) 1-0,01b²

и)

+4
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 14:16
    0
    A) 9a²-4 = (3a-2) (3a+2)

    б) 25x²-1 = (5x-1) (5x+1)

    в) 1/4·m²-16·n² = (1/2·m-4·n) (1/2·m+4·n)

    г) 100a²-0.25b² = (10a-0.5b) (10a+0.5b)

    д) x¹²-y² = (x⁶-y) (x⁶+y)

    e) m⁶-n⁶ = (m³-n³) (m³+n³)

    ж) 2¹/₄ - с⁴ = (3/2-с²) (3/2+с²)

    з) 1⁹/₁₆·a¹⁰-0.01·b² = (5/4·a⁵-0.1·b) (5/4·a⁵+0.1·b)

    и) x⁴-y⁴ = (x²-y²) (x²+y²)