Разложите на множители:

А) 25a-ab^2

Б) 3a^2-6a+3

В) 3a^2-3b^2-a+b

+4
Ответы (1)
  1. 27 июня, 07:49
    0
    A) a (5-b) (5+b) ; b) 3a^2-6a+3=0 c) 3 (a^2-b^2) - a+b=a (3a-1) - b (3b-1) = (3a-1) (3b-1) (a-b)

    d=36-36=0

    a=6/6=1

    3 (a-1)