Разложите на множители: а) 3 а2 - 9 аb; б) х 3 - 25 х.

+5
Ответы (2)
  1. 28 февраля, 02:41
    0
    А) 3 а2 - 9 аb=3a (a-3b)

    ; б) х3 - 25 х.=x (x2-25) = x (x-5) (x+5)
  2. 28 февраля, 04:45
    0
    А) 3 а2 - 9 аb=3a (a-3b)

    б) х³ - 25 х=x (x ²-25) = x (x-5) (x+5)