Разложите на множетели

1) а²+b²-ab-c²=

2) a²-16+b²-2ab=

+4
Ответы (1)
  1. 12 июля, 17:34
    0
    2) a²-16+b²-2ab = a²-2ab+b²-16 = (a-b) ²-4² = (a-b-2) (a-b+2)

    1) а²+b²-2ab-c² = (a-b) ²-c² = (a-b-c) (a-b+c)