Разложите на множители:

а) а³-7 а²-3 а+21=

+4
Ответы (2)
  1. 6 февраля, 13:50
    0
    а) а³-7 а²-3 а+21=a (a ²-3) - 7 (a²-3) = (a-7) (a²-3) = (a-7) (a-√3) (a+√3)
  2. 6 февраля, 15:55
    +1
    А³-7 а²-3 а+21 = (а³-7 а²) - (3 а-21) = а ² (а-7) - 3 (а-7) = (а-7) (а²-3)