2cos (x/2) + 1 = 0

Решить уравнение

+3
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 18:18
    0
    cos (x/2) = - 1/2

    x/2 = ± 2pi/3 + 2pik / * 2

    x = ± 4pi/3 + 4pik, k c Z