Разложите на множители:

2n^2+11n+12

8 класс, давайте без корней

+3
Ответы (1)
  1. 2 июля, 01:09
    0
    D = 121 - 4*2*12 = 121 - 96 = 25; V D = 5

    N1 = (- 11 + 5) : 4 = (- 6) : 4 = (- 1.5)

    N2 = (- 11 - 5) : 4 = (-16) : 4 = (- 4)

    ...

    2N^2 + 11N + 12 = (N + 1.5) * (N + 4)