Разложите на множители:

1) a (x-y) + 4 (x-y)

2) 3x-3y+ax-ay

+1
Ответы (1)
  1. 8 июня, 12:14
    0
    1) a (x-y) + 4 (x-y) = (x-y) (а+4)

    2) 3x-3y+ax-ay = 3 (x-y) + a (x-y) = (x-y) (3+a)