Докажите тождество

(a-b) ²+4ab = (a+b) ²

+1
Ответы (1)
  1. 28 октября, 14:18
    0
    A^2 - 2AB + B^2 + 4AB = A^2 + 2AB + B^2

    A^2 + 2AB + B^2 = A^2 + 2AB + B^2

    (A + B) ^2 = (A + B) ^2